Dla kogo faktoring z regresem?

Faktoring to usługa finansowa, która zdobywa coraz większą popularność wśród polskich przedsiębiorców. Dzięki faktoringowi mogą oni otrzymywać pieniądze za faktury sprzedaży z odroczonym terminem płatności niemal bezpośrednio po ich wystawieniu.

Faktoring z regresem, nazywany także faktoringiem niepełnym, to jeden z dwóch najczęściej wybieranych rodzajów faktoringu. Faktoring z regresem umożliwia szybkie finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności, co niewątpliwie przyczynia się do poprawy płynności finansowej. Co ciekawe, wraz ze wzrostem popularności usług faktoringowych można zaobserwować spadek ich cen. Czytaj dalej i dowiedz się, kiedy korzystać z faktoringu z regresem.

 

Finansowanie działalności za pomocą faktoringu z regresem

Faktoring z regresem (faktoring niepełny) może być bardzo dobrym pomysłem na bieżące finansowanie działalności gospodarczej w przypadku podmiotów, które prowadzą sprzedaż towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi z regresem faktorant (firma korzystająca z usług faktoringowych) może otrzymać środki finansowe za dokonaną sprzedaż już po 24 godzinach od momentu przekazania kopii faktury swojemu faktorowi (firmie realizującej usługi faktoringowe).

Faktoring z regresem to dobre rozwiązanie w przypadku dużych i mniejszych firm prowadzących sprzedaż z odroczonym terminem płatności. Jeśli twoja działalność gospodarcza miewa problemy z utrzymaniem płynności finansowej, być może powinieneś rozważyć nawiązanie współpracy z profesjonalnym faktorem, który stanie się wsparciem i partnerem w twoim biznesie.

 

Czym jest faktoring z regresem?

Faktoring z regresem, czyli faktoring niepełny, polega na finansowaniu faktur z odroczonym terminem płatności bez przeniesienia ryzyka ewentualnej niewypłacalności kontrahenta. W związku z tym faktorant korzystający z usług danego faktora musi się zobowiązać do samodzielnego dochodzenia roszczeń w sytuacji braku zapłaty za dokonaną sprzedaż.

Jeśli twój kontrahent będzie zwlekał z zapłatą za zakupione w twojej firmie towary lub usługi, będziesz musiał sam wyegzekwować od niego środki finansowe i zapłacić faktorowi określoną w umowie stawkę za usługi faktoringowe. W takiej sytuacji faktoranci są najczęściej zobowiązani do zwrotu faktorowi kwoty zaliczek z tytułu wykupu należności, która może wynosić nawet 90 procent wartości faktur.

Zwrot środków finansowych musi zostać wykonany w tzw. okresie regresu, który zazwyczaj wynosi od 14 do 60 dni. Termin płatności w tego rodzaju sytuacjach powinien zostać określony w umowie faktoringowej zawieranej pomiędzy twoją firmą a faktorem.

 

Kto powinien skorzystać z faktoringu z regresem?

Pozytywne skutki faktoringu z regresem może odkryć niemal każda firma, która dokonuje sprzedaży towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Faktoring z regresem może być z powodzeniem stosowany w przedsiębiorstwach, które współpracują ze stałą grupą partnerów biznesowych, a także w firmach, które wkrótce planują zwiększyć swoją sprzedaż i pozyskać nowych odbiorców.

Post Author: Redaktor Serwisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *