Drzwi przesuwne i harmonijkowe. Jakie wybrać?

Wybór drzwi wewnętrznych to nie lada wyzwanie dla każdej osoby, której bliskie sercu jest stworzenie przestrzeni, w której wszyscy domownicy zamierzają się czuć swobodnie i dobrze. Jak wybrać tak praktyczny element wykończenia domu, jak drzwi? Czytaj dalej i przekonaj się jak połączyć efektywność z efektownością w czasie wyboru właściwych drzwi wewnętrznych.

 

Drzwi przesuwne to coraz częściej spotykany rodzaj drzwi wewnątrz wielu rodzajów obiektów, nie tylko mieszkań czy domów jednorodzinnych. Rosnąca popularność wynika przede wszystkim z dużej funkcjonalności tego rodzaju drzwi. Osoby zainteresowane drzwiami przesuwnymi, mogą znaleźć dowolne wzory, jak chociażby drzwi przesuwne retro, które będą stanowić idealne połączenie z wystrojem wnętrza w stylu vintage, nawiązującym do najlepszych praktyk designu sprzed kilku dekad.

Co warto wiedzieć o drzwiach przesuwnych?

Funkcjonalność drzwi przesuwnych to ich olbrzymia zaleta. Tego rodzaju drzwi są polecane przede wszystkim tym osobom, którym zależy na jak najlepszym wykorzystaniu przestrzeni w mieszkaniu. Za pomocą drzwi przesuwnych można wygospodarować dodatkową przestrzeń do aranżacji, która w normalnych warunkach byłaby zarezerwowana na otwierające się skrzydła drzwi. Rosnąca popularność tego rodzaju drzwi sprawia, że drzwi przesuwne pojawiają w się coraz większej ofercie producentów drzwi i mebli, dlatego można znaleźć je w naprawdę olbrzymiej ilości katalogów z wykończeniem wnętrz.

 

Jednym z ciekawych rozwiązań jest kupno drzwi przesuwnych, które są chowane w ścianę. Dzięki takiemu pomysłowi można połączyć funkcjonalności tradycyjnych drzwi rozwiernych wraz z niewątpliwymi atutami drzwi przesuwnych, które minimalizują zajmowaną i niewykorzystywaną przestrzeń. Jeśli jesteś faktycznie zainteresowany drzwiami przesuwnymi, powinieneś poznać różne metody instalacji. Poza drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianę warto wspomnieć także o drzwiach przesuwnych, które przesuwają się na specjalnych szynach, które mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny Twojego wnętrza.

Czy warto postawić na drzwi harmonijkowe?

Coraz więcej osób uznaje, że drzwi harmonijkowe są passe i stanowią relikt designu z przełomu lat 90. Minionego stulecia oraz wczesnych lat 2000. Nie oznacza to jednak, że drzwi harmonijkowe nie mogą być ładne i z pomysłem. Tego rodzaju drzwi, podobnie jak drzwi przesuwne, pozwalają na zaoszczędzenie naprawdę dużej ilości powierzchni w porównaniu do klasycznych drzwi skrzydłowych.

 

Harmonijkowe drzwi idealnie sprawdzają się również do tworzenia przegród pomiędzy poszczególnymi pokojami, jak również do stanowienia przepierzeń np. pomiędzy częścią kuchenną oraz wypoczynkową w pokoju dziennych. Wbrew pozorom, instalacji drzwi harmonijkowych nie jest trudna i może zostać wykonana przez praktycznie każdą osobę, która posiada odpowiednią wiedzę, instrukcję obsługi oraz narzędzia do jego wykonania. Warto również pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do klasycznych drzwi skrzydłowych, drzwi harmonijkowe nigdy nie trzaskają.

 

Post Author: Redaktor Serwisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *