Maszty antenowe – wszystko, co musisz wiedzieć

Maszty antenowe to konstrukcje umożliwiające zawieszenie anteny nadawczej lub odbiorczej. Zazwyczaj maszty antenowe posiadają konstrukcję aluminiową lub stalową. Dostępne na rynku maszty antenowe, mogą być dopasowane do montażu anteny naziemnej oraz satelitarnej. Czytaj dalej i poznaj praktyczne informacje o masztach antenowych.

 

Maszty antenowe są w obecnych czasach cynkowane, dzięki czemu maszt może posłużyć wiele lat bez żadnych zniszczeń. Wybierając konkretne maszty antenowe, niezależnie od jego wielkości, warto postawić na solidne produkty od czołowych producentów, dzięki czemu dany masz będzie wytrzymały i dobrze wykonany.

 

Maszt antenowy – co powinieneś wiedzieć?

 

Maszty antenowe w większości przypadków służą do montażu anten naziemnych i satelitarnych, głównie telewizji. Wybierając maszt, należy kierować się nie tylko jakością wykonania, czy poszczególnymi parametrami technicznymi, ale również średnicą anteny, która ma zostać zamontowana na danym maszcie. Jeśli średnica anteny będzie zbyt duża względem masztu, nie będzie możliwe jej odpowiednie dopasowanie i instalacja.

 

Na rynku można spotkać się z wieloma ofertami masztów antenowych o różnych długościach. Bardzo często wybiera się maszty o długości 1, 2, a nawet 3 i 5 metrów. Należy pamiętać, że długość masztu powinno się dobierać do miejsca, w którym będzie się chciało umieścić antenę. Niektóre z masztów antenowych, umożliwiają łączenie się ze sobą, dzięki czemu można połączyć kilka masztów na wypadek zbyt krótkiego egzemplarza.

 

Jaki wybrać kształt masztu antenowego? To wszystko zależy od indywidualnych preferencji, koncepcji na wygląd masztu antenowego wraz z anteną oraz miejsca montażu anteny. Być może maszt antenowy domowej telewizji satelitarnej, nie powinien zasłaniać miejsca dachówce oraz innym elementom wykończenia domu. W takiej sytuacji najlepiej postawić na możliwie jak najmniejszy i nie rzucający się w oczy maszt o konkretnych wymiarach, spełniających wymagania.

 

Jakie maszty znajdziemy na rynku?

 

Potencjalni klienci mogą przebierać w ofertach masztów antenowych. Spora liczba tego typu produktów, wymusza na ich producentach, tworzenie nowych oraz coraz bardziej zaawansowanych modeli. Standardowym materiałem, z którego tworzy się maszt antenowy jest aluminium, choć bardzo często pojawiają się także oferty masztów ze stali. Najczęściej producenci masztów dają gwarancję na swoje produkty, wynoszącą od 12 do nawet 36 miesięcy.

 

Za najtańsze maszty o wysokości ramienia od 1 do 1,5 metra, zapłacimy od 25 do 40 złotych.

Tego typu ceny dotyczą dosłownie samego masztu, który jest pozbawiony uchwytu. Kompletując cały zestaw (maszt antenowy plus antena), należy pamiętać o dodatkowych elementach, takich jak uchwyt antenowy, czy obejma zaciskowa. Bardzo często należy je kupować oddzielnie, a w trakcie wyboru poszczególnych produktów, trzeba zwracać szczególną uwagę na jakość wykonania. Najlepiej, jeśli każdy z elementów (obejma, uchwyt antenowy), jest wykonany ze stali cynkowanej, co gwarantuje wytrzymałość i długą żywotność produktów.

Post Author: Redaktor Serwisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *