Poznaj 6 najczęstszych sztuczek naciągaczy

Chcemy się chronić przed kradzieżą pieniędzy, wyłudzeniem danych i oszustwem. Ale jest to możliwe, jeśli tutaj wcześniej się zabezpieczymy. Dobrze jest więc poznać specjalne techniki, dzięki którym jesteśmy bezpieczni, o siebie i swoje finanse.
W społeczeństwo występują pewni naciągacze, którzy starają się nas na wiele sposobów oszukać. Jeśli znamy ich sposób działania, to o wiele łatwiej jest nam sobie z nimi radzić. Poznajmy więc Sześć najczęstszych sztuczek naciągaczy.

Dane osobowe

Zdarza się, że naciągacz chce nielegalnie pozyskać od nas ważne dane osobowe, na przykład pochodzące z dowodu osobistego. Nigdy nie powinniśmy pozostawiać takich danych bądź decydować się na skan dowodu. To przecież informacja dla nas i nigdy nie powinniśmy się nią dzielić.

Logowanie do konta bankowego

Korzystamy coraz częściej z bankowości elektronicznej. I również w cyberprzestrzeni może być groźnie. Dlatego najlepiej będzie, jeśli zalogujemy się do banku, który posiada właściwy system chroniący przed naciągaczami. Dzieje się tak, gdy strona posiada tak zwany certyfikat bezpieczeństwa.

Nie podawajmy danych logowania

Logujemy się do banku tylko dzięki danym, które zostały nam udostępnione. To specjalny PIN, a zarazem hasło. Również tymi danymi nie powinniśmy się w żaden sposób dzielić. Ale poznamy jeszcze inne techniki stosowane przez naciągaczy, które trudniej już rozpoznać.

Uważajmy na wiadomości email

Pewni naciągacze i oszuści starają się wysyłać nam wiadomości email, a kiedy na nie odpowiemy, to automatycznie ponosimy wysokie koszty. Powinniśmy więc takie emaile dokładnie czytać, w tym również specjalny regulamin, który jest w nich ukazany.

Sprawdzajmy spam

Na naszą skrzynkę pocztową przychodzi spam i może się w nim pojawić wiadomość zawirusowana. Dobrze jest więc regularnie usuwać taki spam, jak i nie otwierać wiadomości, które po prostu są podejrzane.

Unikajmy złych kontaktów

Mamy przyjaciół i znajomych, ale nie chcemy być zbyt poufali, ponieważ to często wychodzi nam na niekorzyść. Nie podawajmy więc naszym znajomym, ile zarabiamy, jakie posiadamy rzeczy, ponieważ to może ich zachęcić do tego, aby nas w pewnym stopniu oszukać.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *