Pożyczka online z komornikiem – czy to możliwe?

Wiele osób, które borykają się z problemem zadłużenia, poszukuje rozwiązań, które pozwolą spłacić posiadane długi. W takich sytuacjach warto sprawdzić oferty pożyczkodawców online, którzy oferują różnego rodzaju zobowiązania finansowe, dzięki którym można zdobyć pieniądze na spłatę zadłużenia.

 

Osoby, które nie są w stanie na bieżąco regulować swoich zobowiązań i przez dłuższy czas zalegają ze spłatą zadłużenia, prędzej czy później spotkają się z komornikiem, który zgodnie z prawem może dokonać zajęcia wynagrodzenia, lub zajęcia konta bankowego dłużnika. Dla wielu osób tania pożyczka chwilówka jest jedynym sposobem na wyjście z tej trudnej sytuacji.

 

Zadłużenie a komornik

 

Egzekucja komornicza to bardzo przykra i dla wielu osób stresująca chwila w życiu. Jednak pojawienie się komornika jest ostatecznością i żeby do niej doszło, wcześniej należy nie zważać na monity wysyłane przez instytucje, którym zalega się pieniądze, czy nie reagować na działania windykatorów. Zadłużenie to najczęściej efekt złych decyzji finansowych, czy nieumiejętnego dysponowania własnym budżetem i oszczędnościami.

 

Zbyt pochopne podejmowanie decyzji i finansowa lekkomyślność może sprowadzić na nas spore problemy. Zajęcie komornicze to prawny przymus, który jest spowodowany brakiem współpracy między wierzycielami a dłużnikiem.

 

W przypadku zajęć komorniczych z otrzymywanego wynagrodzenia, kwota wolna od zajęcia komorniczego jest uzależniona m.in. od minimalnego wynagrodzenia w danym roku. W 2018 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2100 zł brutto. Osobom, które otrzymują minimalne wynagrodzenie, komornik nie zabierze żadnych środków z tytułu wynagrodzenia. Warto jednak pamiętać, że nawet minimalne przekroczenie tego pułapu sprawia, że komornik będzie mógł dokonać zajęcia środków.

 

Osoby, które zarabiają powyżej tej kwoty i wisi nad nimi widmo zajęcia komorniczego, powinny być świadome, że komornik może zabrać im do 50 proc. otrzymywanego wynagrodzenia. W przypadku zajęcia komorniczego z rachunku bankowego, komornik musi zostawić kwotę równą min. 75 proc. minimalnego wynagrodzenia brutto.

 

Pożyczka z komornikiem

 

Osoby, które zmagają się z zajęciem komorniczym, muszą być świadome, że nie we wszystkich miejscach, otrzymają pomoc finansową. W przypadku zajęcia komorniczego, zaciągnięta pożyczka prawdopodobnie zostanie „od razu” zajęta przez komornika na poczet spłaty zadłużenia, dlatego zaciąganie kolejnych zobowiązań finansowych, takich jak np. darmowa pożyczka może pozwolić na spłatę długów i wydostanie się z problemu zadłużenia.

Zobacz również: Pożyczka Internetowa bez formalności – Gdzie szukać?

Post Author: Redaktor Serwisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *