Praca w Kielcach dla doświadczonych fachowców – kandydaci mogą dyktować warunki

Sytuacja na rynku pracy w Kielcach dla pracowników jest coraz lepsza, ale pracodawcy muszą zmagać się z niedoborem wykwalifikowanych kandydatów. Efektem spadku bezrobocia w Kielcach i w całej Polsce oraz wzrostu gospodarczego jest zwiększone zapotrzebowanie na doświadczonych specjalistów.

Kogo szukają pracodawcy w Kielcach? Najbardziej pożądani pracownicy

Dostęp do kilkuset ogłoszeń o pracę w stolicy województwa świętokrzyskiego może uzyskać każdy, kto wyszuka w Internecie hasło „praca Kielce”. Najwięcej ofert dotyczy pracy na produkcji, w bankowości, w dziedzinie finansów i ekonomii, inżynierii, zasobów ludzkich, IT, pracy fizycznej i transportu.

Pracodawcy poszukują kandydatów na stanowiska różnego szczebla i w różnych branżach. Najbardziej cenieni są doświadczeni fachowcy w swoich dziedzinach, wykształceni i posiadający umiejętności pozwalające na sprawne wykonywanie powierzonych obowiązków. W ofertach mogą przebierać specjaliści-inżynierowie, programiści, eksperci od bankowości detalicznej i inwestycyjnej, od podatków, księgowi, analitycy, pracownicy produkcyjni, fizyczni, a także ci, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje do pracy w łańcuchu dostaw (zwłaszcza logistycy) i transporcie (spedytorzy).

Dlaczego kandydaci są w dobrej pozycji do negocjacji? Czego mogą oczekiwać?

Doświadczeni specjaliści w swoich dziedzinach mają dobrą pozycję do negocjacji warunków pracy z pracodawcami. To możliwe dzięki zmianom na kieleckim rynku pracy postępującym od końca 2017 roku. Niedobór kompetentnych kandydatów sprawia, że pracodawcy starają się pozyskać najlepszych kandydatów poprzez oferowanie coraz to lepszych warunków pracy.

Deficyt wykwalifikowanych pracowników jest odzwierciedleniem tendencji na ogólnopolskim rynku pracy. Zmniejszenie bezrobocia i wzrost wynagrodzeń to efekt korekty wieku emerytalnego, zmian w polityce prorodzinnej i zmian gospodarczych. Przewiduje się, że tendencje te utrzymają się w kolejnych latach. W czerwcu stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim wynosiła 8,1 procent (w tym samym czasie w Polsce stopa bezrobocia wynosiła 5,9 procent).

Najpilniej poszukiwani pracownicy dzięki sytuacji na rynku pracy mogą negocjować warunki zatrudnienia, w tym wysokość wynagrodzenia. Pracodawcy starają się o najlepszych kandydatów, oferując im pensje wyższe od płacy minimalnej, pakiety korzyści pozapłacowych i możliwości rozwoju.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *