Jak sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Ważnym i trudnym zadaniem jest ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz opcjonalnie również innych typów ubezpieczeń komunikacyjnych. Podstawowym czynnikiem decyzyjnym jest koszt polisy, który w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może różnic się nawet o 200-300 zł. Z tego powodu przed wyborem oferty polisy OC warto skorzystać z narzędzi, ułatwiających znalezienie najtańszego ubezpieczenia – kalkulatora online oraz porównywarek internetowych.

W Polsce wszyscy kierowcy są zobowiązani do zakupu polisy OC, która chroni zarówno interes właściciela ubezpieczonego pojazdu, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Poza tym w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych, można znaleźć również inne typy ubezpieczeń: autocasco (AC), assistance oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

Kalkulator ubezpieczenia OC

Kalkulator OC jest podstawowym narzędziem, ułatwiającym poszukiwanie najatrakcyjniejszej oferty polisy ubezpieczenia samochodu lub innego pojazdu mechanicznego.  W celu obliczenia składki OC wystarczy wypełnić formularz online, do którego należy wpisać: podstawowe informacje o samochodzie (m.in. markę, model, rok produkcji, typ silnika i paliwa i przebieg), a także informacje o kierowcy (rok urodzenia, rok wydania prawa jazdy oraz historię ubezpieczenia). Po wypełnieniu wszystkich pól wyświetli się cena ubezpieczenia OC w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Istotne jest również to, że za pośrednictwem takiego kalkulatora można wykupić polisę OC online.

 

Porównywarki ubezpieczenia OC

Przy poszukiwaniu najatrakcyjniejszej oferty ubezpieczenia OC warto skorzystać również z porównywarki internetowej, prezentującej wszystkie wyniki w czytelnej formie. W przeciwieństwie do kalkulatora, narzędzie to nie prezentuje w sposób szczegółowy oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Porównywarka ubezpieczenia OC zestawia różne oferty i wskazuje na najatrakcyjniejszą z nich. Nie jest ona skomplikowana – podobnie, jak w przypadku kalkulatora, należy wypełnić formularz danymi, które mają wpływ na koszt składki OC. Warto przy tym pamiętać, że oprócz ceny ubezpieczenia OC liczy się także jakość usług oraz renoma towarzystwa ubezpieczeniowego. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto wcześniej poczytać opinie w Internecie oraz ewentualnie zapytać znajomych o zdanie.

Post Author: Redaktor Serwisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *