Taryfy rodzinne – czy to się opłaca?

Koszty związane z korzystaniem z usług operatorów komórkowych mogą być wysokie, szczególnie w przypadku rodzin. Na szczęście coraz więcej operatorów ma w swojej ofercie bardzo atrakcyjne pakiety grupowe, które znacznie obniżają comiesięczne wydatki.

 

Pakiety grupowe – zalety

 

2 telefony w jednym abonamencie to znakomite rozwiązanie dla par lub przyjaciół. Świetnie sprawdza się również w przypadku małych firm. Jedna umowa i jeden rachunek to duża wygoda szczególnie dla osób, które prowadzą wspólny budżet. Warto jednak pamiętać, że dwa lub kilka telefonów w jednym abonamencie nie jest równoznaczne z koniecznością łączenia wydatków, rachunki można rozdzielić. Kilka numerów w ramach jednej umowy to duża wygoda szczególnie dla wieloosobowych rodzin. Taka taryfa pozwala na dzielenie się minutami, SMS-ami, MMS-ami oraz pakietem internetowym. Plany rodzinne mogą obejmować nawet 8-10 kart SIM zarejestrowanych na jeden numer pesel. Nie ma konieczności dokonywania jednorazowego zakupu dla całej rodziny, w każdej chwili można dodać kolejny numer – przy czym trzeba pamiętać, że taki zabieg będzie wydłużał obowiązującą umowę o kolejne 24 lub 36 miesięcy od momentu przyłączenia kolejnego numeru, ale nie sprawi, że umowy wszystkich członków planu rodzinnego skończą się w jednym czasie. Kolejne przyłączenia powodują aktywację i traktowane są jak osobne umowy. Tak samo, jak można kartę SIM dopisać, można też odseparować z rodzinnego pakietu wybrany numer.

 

Cena abonamentu rodzinnego

 

Pakiet rodzinny u większości wiodących operatorów wiąże się z poniesieniem kosztów rzędu 25-30 zł za jeden numer miesięcznie. Taka cena już daje możliwość otrzymania nielimitowanych pakietów minut i SMS-ów oraz MMS-ów. Dodatkowo można też w takim abonamencie kupić telefony w atrakcyjnych cenach. Ujednolicenie rodzinnych wydatków na usługi telekomunikacyjne i Internet pozwala również na kontrolowanie stopnia korzystania z nich przez wszystkich członków rodziny. Warto też wiedzieć, że jedna z dołączonych do pakietu kart SIM może zasilać domowy router – czyli być przeznaczona wyłącznie na Internet. Ponadto rodzinny pakiet może być również kompilacją różnych ofert abonamentowych – z różnym poziomem zawartości pakietów, nie ma konieczności posiadania wszystkich numerów w takiej samej opcji.

 

Rodzinna taryfa na kartę

 

Pakiet rodzinny dostępny jest nie tylko w abonamencie, takie rozwiązania są także w taryfach prepaid. To szczególnie wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą podpisywać długoterminowych umów. Telefony na kartę dają możliwość maksymalnej kontroli wydatków, dzięki czemu to opcja idealna dla rodzin, w których z telefonów korzystać będą również dzieci.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *